Čtěte Dialog • otázky • odpovědi, komunistický list vědeckého komunismu, marxismu-leninismu!

Poznámka k textu „Modlitba za pravdu“

Poznámka k textu „Modlitba za pravdu“

Z hlediska literárního, je článek Karla Čapka "Modlitba za pravdu" velice kultivovaný text, vyjadřující tehdejší obavy lidu, národa z toho co nás ohrožovalo, kdy šlo o existenci našich slovanských národů, podle fašistického Německa podlidí, nutných k zotročení, když ne k vyhubení.

Ovšem, a to je třeba mít na vědomí, že jde o idealistický, abstraktně humanistický přístup, do kterého si můžete (v pojmech ZLA, LŽI apod.), za daných historických okolností, dosadit co a koho chce. A to i „jménem humanity“, „dodržování mezinárodního práva“, které právě západní imperialistické velmoci, pod vedením USA, od skončení druhé světové války neustále porušují. A mají za sebou bezpočet agresí a válek.

Přitom však jde i o to, že dnes je v oficiálních sdělovacích prostředcích, našeho pseudodemokratického, kapitalistického státu (tak jako v imperialistickém seskupení EU všeobecně), jako zlo, nositel lži (více než 2 roky až 10 let od násilného fašizoidního převratu v Kyjevě /Majdam/, zorganizovaného USA) označováno RUSKO. Obklíčené agresivním paktem NATO s jeho vojenskými základnami a cíleně vyprovokované k sebeobraně. Rusko považované za agresora, který prý chce uchvátit nejen Ukrajinu, ale i řadu zemí EU a jeho prezident Putin, to je zrůdný diktátor, válečný zločinec, kterému nelze za žádnou cenu věřit, kterého je třeba zlikvidovat atd.

Logo

 

Názory uvedené v textech, rozhovorech a komentářích na našem webu se nemusí shodovat s názory redakce Dialogu.

©2020 Dialog. Všechna práva vyhrazena.