Čtěte Dialog • otázky • odpovědi, komunistický list vědeckého komunismu, marxismu-leninismu!

Seznam nevinných

Seznam nevinných

Po tragických událostech v Klánovickém lese, Hostouni a na filozofické fakultě Univerzity Karlovy se mnozí investigativní novináři, snažící se dopídit pravdy, ptali: "Jak je možné, že měl tak mladý kluk tolik zbraní, a tlumiče k tomu?".

Po tragických událostech v Klánovickém lese, Hostouni a na filozofické fakultě Univerzity Karlovy se mnozí investigativní novináři, snažící se dopídit pravdy, ptali: "Jak je možné, že měl tak mladý kluk tolik zbraní, a tlumiče k tomu?". Odpověď hledali u chudáků policistů, kteří krčili rameny a vykrucovali se, že jim žádný právní předpis neumožnil tomu zabránit. A ti stateční hledači pravdy začali zkoumat chyby při policejním zásahu, zpochybňovat či kritizovat kde co, ptát se kdekoho, jen aby našli nějakou senzaci.

Ptát by se měli Jany Černochové, která v roce 2016, když Evropská komise navrhovala zpřísnit zbraňovou legislativu jako členka branného výboru Sněmovny pro Security magazin řekla: "Zároveň se snažíme aktivně bojovat proti návrhu směrnice o zbraních z dílny Evropské komise, která by občany EU pod záminkou domnělého boje proti terorismu nejraději zcela odzbrojila. Nehledě na to, že by přijetí takového návrhu Komise mělo fatální následky pro zbrojařské firmy".

A její partner, policejní generál a poté senátor Martin Červíček bojoval. V Senátu předložil návrh na doplnění Ústavy o právo na sebeobranu se zbraní, čímž do budoucna téměř ochromil všechny snahy snížit vysoký počet držitelů střelných zbraní. Řekl to tenkrát v Senátu jasně: "běžným zákonem nesmí dojít k obcházení nově zaváděného práva".

Spolu s ním předložili onen návrh senátoři Zdeněk Hraba, Miroslav Adámek, Michael Canov, Miroslav Antl, Tomáš Goláň, Jiří Burian, Radek Sušil, Peter Koliba, Jiří Oberfalzer, Miloš Vystrčil, Jaroslav Zeman, Tomáš Jirsa, Jitka Chalánková, Rostislav Koštial, Jaroslav Doubrava, Karel Kratochvíle, Jaroslav Větrovský, Jiří Dušek, Lumír Aschenbrenner, Pavel Karpíšek, Ivo Bárek, Ladislav Faktor, Ladislav Chlupáč, Zdeňka Hamousová, Ladislav Václavec, Raduan Nwelati, Jiří Vosecký, Zdeněk Nytra, Vladislav Vilímec, Pavel Štohl, Patrik Kunčar, Jiří Cieńciała, Michal Kortyš a Ivo Valenta.

Pozadu nezůstali na zpravodajové ve výborech Senátu Anna Hubáčková, Jiří Dienstbier a Pavel Fišer, kteří návrh doporučili. Připojil se i bývalý policista, senátor Václav Láska, který se Zdeňkem Hrabou přišel do Poslanecké sněmovny tento senátní návrh podpořit. Zpravodaj Sněmovny k tomuto návrhu zákona Pavel Blažek se přidal. Stejně tak jako většina senátorů a poslanců, kteří v dobré víře schválili něco, co "přispělo" k posílení práv občanů, jejich občanských svobod a k rozvoji naší kapitalistické demokracie. Jejich hlasování si můžete nalézt na internetu. Hlavně aby naši nevinní zákonodárci nedali příště do Ústavy i ty tlumiče.

Žádné komentáře

Logo

 

Názory uvedené v textech, rozhovorech a komentářích na našem webu se nemusí shodovat s názory redakce Dialogu.

©2020 Dialog. Všechna práva vyhrazena.