Čtěte Dialog • otázky • odpovědi, komunistický list vědeckého komunismu, marxismu-leninismu!

OS ČMS: Vyjádření k tragické železniční nehodě v Pardubicích

OS ČMS: Vyjádření k tragické železniční nehodě v Pardubicích

Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska vyjadřuje smutek a hlubokou soustrast a solidaritu pozůstalým po obětech tragického železničního neštěstí v Pardubicích, při kterém zbytečně vyhasly čtyři lidské životy a další lidé utrpěli zranění.

Jsme přesvědčeni, že bez ohledu na výsledek vyšetřování příčiny tragické železniční nehody, která se stala ve středu v pozdních nočních hodinách v Pardubicích srážkou nákladního a osobního vlaku, je nezbytné vnímat stále rostoucí nároky na zaměstnance železničních společností. Má-li být zajištěna bezpečnost železničního provozu, cestujících a přepravy nákladů je třeba dbát na dodržování bezpečnostních a provozních předpisů.

Tragická železniční nehoda v Pardubicích, při níž přišli o život čtyři lidé a přes dvacet jich bylo zraněno, není jedinou nehodou na českých železnicích v posledních měsících. Ukazuje se, že přes technické zabezpečení je třeba stále klást důraz na lidský prvek, který je nenahraditelný a jehož zátěž, často i vlivem zaměstnavatelů a podceňováním bezpečnostních a provozních předpisů nadměrně roste.

Tragická událost na železnici v Pardubicích je proto vážným varováním pro provozovatele železniční dopravy. Ztráta lidského života je nenahraditelná.

Logo

 

Názory uvedené v textech, rozhovorech a komentářích na našem webu se nemusí shodovat s názory redakce Dialogu.

©2020 Dialog. Všechna práva vyhrazena.