Čtěte Dialog • otázky • odpovědi, komunistický list vědeckého komunismu, marxismu-leninismu!

NEJČTENĚJŠÍ

POZNÁMKA METÉRA

Ať mu dají koloběžku!

Mocnáři mívají všelijaké libůstky. Jeden ruský car si hrál s cínovými vojáčky, cítil se jako generál, zatímco mu jeho "Veliká" manželka zahýbala s oficíry. Kdo si hraje, nezlobí.

Císař Franc Josef I. si hrál na úředníka. Dali mu kancelář, a on v ní většinu dne seděl, studoval a podepisoval spisy, a nezlobil. Vládli jiní. Stařičkému Masarykovi dali zámek a koně, a on uklizen v Lánech jezdil a jezdil. Měli rozum, dali mu kobylku krotkou a poslušnou, taky už trochu senilní. Bylo to bezpečné, a neohrožovalo to vládu "velké pětky", zpovzdálí řízené ředitelem Živnobanky. Se Zemanem to bylo složité. Dali mu sice člun, ale on tvrdošíjně plul pouze o dovolené. A jinak překážel a překážel. Rybník byl mělký, Zeman vysoký; utopit ho nešlo.

S naším současným prezidentem je to jednodušší. Má motorku, jezdí a jezdí, a způsobně přečte všechno, co mu napíšou. Kdo si hraje, nezlobí. Na rozdíl od Zemana by utonutí nebylo vhodné. Ale motorka je silná, láme to žebra, a mohlo by to být ještě horší. To je nebezpečné.

Dejte mu proboha koloběžku, na Hradě tam po Havlovi určitě nějaká zbyla.

Dialog-avatar

Přihlašte se k odběru Dialogu

Nechte si zasílat mailem Dialog k vytištění...

Prosím, vyplňte všechna pole.
Prosím, vyplňte všechna pole.

ANKETA

Mají vstoupit oficiálně jednotky NATO na Ukrajinu?

Logo

 

Názory uvedené v textech, rozhovorech a komentářích na našem webu se nemusí shodovat s názory redakce Dialogu.

©2020 Dialog. Všechna práva vyhrazena.